ŞİMDİ MEVCUT

PLANBAR
PREKAST PROJELERİ İÇİN DETAYLI ÇÖZÜM

Planbar, ALLPLAN’ın sizin ve müşterilerinizin güvenebileceği üretim verilerini oluşturmanıza olanak tanıyan prekast detaylandırma için benzersiz çözümüdür.

  • Yapısal prekast elemanlar, duvarlar ve döşemeler için uygundur
    Detay çizimlerinin otomatik olarak oluşturulması
    Dilediğiniz gibi 2B veya 3B olarak tasarlayın
PLANBAR 1 CLICK - NUMEROUS BENEFITS

PLANBAR

TEK TIKLAMAYLA SAYISIZ AVANTAJ

Planbar, prekast tasarım ve detaylandırmayı yeni bir verimlilik ve hassasiyet düzeyine taşımak için özel olarak tasarlanmış bir 3B CAD çözümüdür. Duvarları, döşemeleri ve merdiven gibi yapısal prekast elemanları her zamankinden daha hızlı ve daha doğru bir şekilde tasarlayın. Tek tıklamayla donatılandırma, mimari modellerin ve fikstürlerin içe aktarılması, tam otomatik detay çizimleri oluşturma ve her saniye %100 tutarlılıkla 2B ve 3B çalışma yöntemleri arasında rastgele geçiş gibi sayısız otomasyon özelliği sayesinde daha ağır bir iş yükünün üstesinden gelin.

 

Prekast üreticisi misiniz?

Prekast fabrikaları için ek çözümlerimizi tanıyın.

Bir Bakışta Planbar Avantajları

Hassas tasarım ve detaylandırma

Planbar, duvarlardan ve döşemelerden merdiven veya kolon gibi yapısal prekast elemanlara kadar her tür prekast elemanı verimli bir şekilde modellemenizi sağlar.

Detay çizimlerini otomatik yapın

Tek bir tıklama ile donatı, fikstür ve boyutlar dahil olmak üzere detay çizimleri oluşturun. Akıllı şablonlardan yararlanın. Her bir prefabrik eleman tipi için otomatik olarak özelleştirilmiş plan paftanızı alırsınız.

Tek tıkla donatı ile zamandan tasarruf edin

Her tür duvar ve döşeme için Planbar, temel donatıyı tam otomatik olarak sizin için oluşturur. Bu zaman kazandıran işlev, Döşeme, Duvar ve Aktif paketlerine dahildir.

2B ve 3B’de esnek planlama

Planbar, model odaklı ve plan odaklı çalışmayı sağlar! Benzersiz Elementplan-Teknolojimiz size her iki dünyanın da en iyisini sunar: 3B modelin netliği ve 2B planın sadeliği. Teknik olarak, detay çizimleri modelin görünümleridir, bu nedenle detay çizimleri ve model her saniye %100 tutarlıdır.

VIDEO

Parametrik girdiden serbest modellemeye

Planbar size her gereksinim için doğru araçları sunar: ‘kütlesel özelleştirilmiş’ merdivenler veya kolonlar en iyi şekilde parametrik girdi ile son derece verimli bir şekilde oluşturulur. Benzersiz yapısal prekast elemanları tamamen özgürce modellersiniz ve böylece sınırsız esneklikten yararlanırsınız.

BIM modelllerini İçe Aktar

Planbar verimlilik için tasarlanmıştır: Asistanlarımız ile mimari modelleri ve MEP nesnelerini kolayca içe aktarabilir ve prekast tasarım için kullanabilirsiniz.

Projeler için yüksek verimlilik

BIM-Booster eklenti modülü, özellikle büyük projeler için tasarlanmıştır. Planlamacılarınızın aynı proje üzerinde paralel çalışmasına izin vererek teslim süresini azaltın. Akıllı bağlantılar ve otomatik süreçler yardımıyla aynı ve benzer öğeleri işlerken verimliliği artırın.

openBIM ile ekip çalışması

Sistemler arasında iş arkadaşlarınız ve ortaklarınızla kolayca işbirliği yapın. Planbar size açık standartlar (openBIM), IFC4precast gibi son teknoloji arayüz formatları ve Bimplus’a doğrudan bağlantı sunar.

Değişiklikleri hızlı ve hatasız uygulayın

Elementplan-Teknolojisi sayesinde ister modelde ister planda gerekli değişiklikleri yapmak yeterlidir. Planbar, modelin ve tüm detay çizimlerinin her saniye tutarlı olmasını sağlar.

VIDEO

Makineleriniz için en iyi veriler

Donatı dahil üretim verilerinin oluşturulmasında mutlak kesinliğe güvenin. İsteğe bağlı olarak, iş hazırlama çözümümüz Tim, sizinle ilgili tüm kalite ve güvenlik hususlarını bir mobil uygulama ile isteğe bağlı olarak kontrol etme konusunda Tim Kalite Yöneticisi ile sizi destekler.

Favori ve şablonlarla zaman kazanın

Farklı projeler veya müşteriler için kendi favorilerinizi tanımlayın ve değerli zamandan tasarruf edin. Bu, her zaman tekerleği yeniden icat etmek zorunda kalmamanızı ve her zaman müşterilerinizin özelliklerini ve isteklerini yansıtmanızı sağlar.

Planbar kullanımı sezgiseldir

3B CAD yazılımında yetkin olan herkes Planbar’da hızla yolunu bulacaktır. Planbar size mantıklı iş akışları, düzenli bir kullanıcı arayüzü ve Allplan’dan aşina olduğunuz kullanıcı deneyimini sunar. Ayrıca Planbar’ı kendi çalışma şeklinize, iş akışlarınıza, kalite kurallarına, sık kullanılanlara ve hazır kataloglara göre özelleştirebilirsiniz.

Genel gereksinimler için:
Temel Paket

Temel Paket ile herhangi bir prekast elemanı kolayca ve verimli bir şekilde oluşturabilirsiniz – döşemeler, duvarlar ve merdivenler gibi yapısal prekast parçalar: Temel Paket plan odaklı çalışmanın hızını 3D’nin kalitesi ve netliği ile birleştirir. Mimari bileşenlerin, 3D öğelerin veya PythonParts’ın aktarımı, mümkün olan en yüksek esnekliği garanti eder. Bir düğmeye basarak detay çizimleri oluşturun ve birçok akıllı özellikle zamandan tasarruf edin.

Otomatik döşeme tasarımı için:
Döşeme Paketi

Temel işlevselliğe ek olarak, Döşeme Paketi, döşemeler için otomatik detaylandırma iş akışlarından yararlanmanıza olanak tanır. Basit bir 2B poligondan eğik düzlemler, rampalar veya balkonlar oluşturun. Tasarım ve detaylandırma yelpazesi, kaldırma ankrajları veya otomatik döşeme donatısı gibi montaj parçalarını içerir. Döşeme Paketi ayrıca, üretim yeteneklerinize bağlı olarak binayı otomatik olarak üretim için prekast döşemelere böler.

Planbar paketleri – ihtiyaçlarınıza uygun

Sadece prekast duvarlar mı tasarlıyorsunuz? Yoksa sadece prekast merdivenler mi? Veya duvarlar, döşemeler ve yapısal prekast elemanlar? İşinizin odaklandığı her yerde:

sizin için doğru Planbar Paketlerimiz var.

Otomatik duvar planlaması için:
Duvarlar Paketi

Duvarlar Paketi size tüm temel işlevlerini ve tüm duvar tipleri için ek olarak otomatikleştirilmiş detaylandırma iş akışlarını sunar. Duvarı seçip özellikleri doğrudan iletişim kutusunda düzenleyerek özellikler paletindeki öğeleri ve nesneleri değiştirin. Planbar, temel donatıyı oluşturur ve tek tıklamayla ankraj kaldırma gibi fikstürleri sizin için hesaplar. Ayrıca, üretim yeteneklerinize bağlı olarak Planbar, binayı üretim için otomatik olarak prekast duvarlara böler.

Her şey dahil paket:
Aktif Paket

Aktif Paket, tüm paketlerin toplamıdır ve bu nedenle, tüm prekast eleman türlerinin verimli, akıllı ve otomatik detaylandırılması için çözümümüzdür. Temel, Duvarlar ve Döşemeler uygulamaları arasında istediğiniz zaman ve kolayca geçiş yapın. Tüm prefabrik elemanları tek bir projede toplayın ve bağlantıları ve donatıyı kontrol etmek için modelde gezinin.

Planbar için ek ürünler ve eklentiler

Workgroup-Manager

Workgroup-Manager, orta ve büyük ölçekli tasarım ve inşaat ofislerinde önemli bir sinerji yaratır. Bu ek seçenek, proje verilerinizi ve kullanıcılarınızı erişim seçenekleriyle merkezi olarak yönetebilmenizi sağlar. Workgroup-Manager sayesinde ağ genelindeki tüm veri erişimi de şeffaftır.

MES-Connect

MES-Connect ile Planbar ve üretim sistemleriniz arasında doğrudan bir bağlantı oluşturursunuz. Zaman alıcı manuel adımlardan ve pahalı karışıklık veya iletim hataları riskinden kaçının. Uyumlu formatlar: ULB (Unitechnik), PXML (Progress), BVBS ve IFC.

ERP-Connect

ERP-Connect ile ticari sisteminizin doğrudan Planbar ve Tim ile iletişim kurmasını sağlarsınız. Ana veriler, teslimat tarihleri veya fatura verileri gibi proje ile ilgili verileri zahmetsizce ve hatasız bir şekilde senkronize edebilirsiniz. Uyumlu formatlar: ADS-XML, PXML-Delegate veya KST.

Mesh Welding Systems (MWS)

MWS çözümümüz, maliyet tasarrufu sağlayan tam zamanında donatı üretimi sağlar. Planbar’da, ağ kaynak sisteminizin yeteneklerini ve sınırlarını parametreler aracılığıyla kolayca ayarlayabilirsiniz. Planbar, donatıyı oluştururken bu özellikleri otomatik olarak dikkate alır. Sonuç, donatınızın hatasız ve verimli üretimidir.

Sales-Manager

Hayatı sadece tasarımcılarınız için değil, aynı zamanda satış iş arkadaşlarınız için de kolaylaştırın: Planbar’ın Satış Müdürü, herhangi bir CAD bilgisi olmadan etkileyici 3D modeller ve miktar hesaplamaları oluşturulmasını sağlar. Sales-Manager ile teklif süreçlerinizi büyük ölçüde hızlandırabilir ve iyileştirebilirsiniz.

Formbau

Formbau, karmaşık beton yapılar için otomatik olarak 3D kalıp modelleri oluşturur. Araç, kalıbı doğrudan Planbar’dan alarak değerli zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Bir düğmeye basarak, freze makinesi için konum planları, parça listeleri, alt yapılar, patlatılmış görünümler ve veriler alırsınız. Derzler ve gönye kesimler gibi ayrıntıları istediğiniz zaman kolayca düzenleyebilirsiniz.

PREKAST ÜRETİCİLERİ
İÇİN EK ÇÖZÜMLER

İŞ HAZIRLIK VE BIM YÖNETİMİ

CAD yazılımına ek olarak, prekast fabrikaları ayrıca CAD planlamasının sonraki tüm süreçleri için – istiflemeden faturalamaya kadar – çözümlere ihtiyaç duyar. ALLPLAN, Tim|work ile size canlı 3D iş hazırlığı, tüm proje bilgilerine doğrudan erişim ve sofistike kalite güvencesi sunar. Tam dijitalleşmeyi ve dolayısıyla mümkün olan en yüksek üretkenliği mi hedefliyorsunuz? Tim|flow, ERP, CAD, MES ve BIM sistemleri arasındaki bilgi akışını otomatikleştirir ve hızlandırır. Mobil uygulamanın yardımıyla verileriniz her zaman ve her yerde elinizin altında. Yazılım çözümlerimize ek olarak size kapsamlı bir hizmet portföyü sunuyoruz. Dilerseniz deneyimli müşteri mükemmelliği uzmanlarımız, prekast süreçlerinizin dijitalleştirilmesinde size eşlik edecek.

Kayıtlı Webinar

Planbar’ın olanaklarını keşfedin

Planbar ürün tanıtımı

Şimdi kaydolun, sizi arayalım

Bize Ulaşın

Sorunuz mu var? Bize Ulaşın!