BIM solutions for
precast fabrication

ALLPLAN offers integrated solutions to design precast elements reaching a new dimension of efficiency and precision in precast concrete planning.

PRECAST CONSTRUCTION
SOFTWARE FOR ENGINEERING OFFICES

Solutions for the challenges in precast concrete planning

Precast construction, also known as offsite-construction, industrialized construction or prefabrication, is one of the fastest growing segments in the construction industry. Success factors are exceptionally high quality, efficiency, and reliable time and cost planning.

Planbar is an openBIM solution for the successful design and detailing of your precast projects. Benefit from 30 years of know-how in the precast sector.

With ALLPLAN’s solutions especially for industrialized construction you:

 

 

Below you find more detailed product information and exciting reference projects.

Our solution portfolio
for precast fabrication

Precast Fabricators

SOLUTIONS FOR THE CHALLENGES OF PRECAST MANUFACTURING

Planbar ve Tim, konseptten endüstriyel üretime kadar prekast sürecinin dijitalleştirilmesini sağlıyor. Prekast tasarımcılar ve planlamacılar, endüstrileşmiş yapı için özel olarak geliştirilmiş araçlarla süreçlerinde benzersiz kalite, verimlilik ve hassasiyet elde edebilirler. Eşsiz iş hazırlığı ve BIM yönetimi çözümümüz Tim, 3 boyutlu ürün istifleme, bileşen bilgileri, üretim planlaması ve çizelgeleme dahil olmak üzere otomatik bilgi akışlarını kullanarak üretimle ilgili tüm yönleri son derece verimli bir şekilde yönetmenize olanak tanır. Gelişmiş kalite özellikleri, pahalı hatalardan kaçınmanıza ve dolayısıyla marjlarınızı korumanıza yardımcı olur. Prekast üreticilerinin güçlü çözümlerimizden nasıl yararlanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

The Allplan solution portfolio for Precast fabrication

Allplan, inşaat sektörünün zorluklarını karşılamak ve dijital dönüşümden yararlanmak için nihai BIM çözümüdür. BIM yazılımı ve ALLPLAN’ın sektör lideri işbirliği ve entegrasyon araçları ideal kombinasyonu oluşturur.

Allplan Bimplus, tüm disiplinlerin proje oluşturmada verimli bir şekilde işbirliği yapması için nihai açık BIM platformudur. BIM modeli verileri, bilgileri, belgeleri ve görevleri, tüm bina yaşam döngüsü boyunca merkezi olarak yönetilir.

Planbar

Planbar, endüstriyel inşaat için dünyanın önde gelen CAD yazılımıdır. Prekast tasarımcılar için özel olarak geliştirilmiş otomatik iş akışları, maksimum verimlilik ve hassasiyet sağlar. Tek tıklamayla güçlendirme ve mağaza çizimlerinin otomatik olarak oluşturulması, bu openBIM çözümünü benzersiz kılıyor.

Tim|work

Önde gelen prekast üreticileri, iş hazırlığı ve BIM yönetimi için Tim|work’e güveniyor. Tüm prekast parçaların zamanında ve yüksek kalitede teslim edilmesini sağlamak için her iş hazırlığı adımı, 3D olarak kolayca ve net bir şekilde planlanabilir ve planlanabilir.

Tim|flow

İş hazırlıklarını yeni bir verimlilik düzeyine taşımak isteyen prefabrik fabrikalar Tim|flow’a güveniyor. Veri merkezi, prekast sürecine dahil olan BT sistemleri arasındaki bilgi akışını otomatikleştirerek hızlı, güvenli ve mobil iş akışları sağlar.

Müşteri Mükemmelliği


Müşteri Mükemmelliği ekibi, prekast projelerde başarıya giden yolda size eşlik eder. Uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ile uzmanlar, süreçlerinizi dijitalleştirmeniz ve yazılım araçlarınızın üretkenlik avantajlarından tam olarak yararlanmanız konusunda sizi destekler.